Betnano DNS Ayarları
Betnano DNS Ayarları

Betnano giriş problemi yaşadığınızda, kişisel olarak bu problemi ortadan kaldırabileceğiniz işlemlerin arasında, betnano DNS ayarları olarak tanımlanan uygulama bulunmaktadır. Bu uygulamayı gerçekleştirebilmeniz için, internet sitelerini yani arama motorlarını kullanmanız gerektiğini bilmelisiniz. Doğrudan betnano sitesi üzerinden, hesabınız üzerinden yapılacak bir işlem değildir. Site ile hesabınız ile hiçbir ilgisi yoktur. Sadece internet bağlantınız üzerinden hareket edecek ve gerekli adres değişiklik işlemini, adres değişikliği işlemini yapacaksınız.

Betnano DNS Ayarları Değiştirmek Zorunda mıyım?

Bir kullanıcı olarak yaşadığınız betnano giriş problemi karşısında tercih edebileceğiniz seçeneklerin arasında, DNS ayar değişikliği bulunduğu görülmektedir. Ancak betnano DNS ayarları değiştirmek zorunda mıyım? İfadesinin karşılığında herhangi bir zorunluluk bulunmamaktadır. Sadece bu yöntemi tercih edip, sonuç almanız ve giriş problemini yeni DNS adresleri ile ortadan kaldırmanız mümkün olacaktır.

Betnano DNS Ayarları Nereden Değiştirilir?

Bu işlemin yapılacağı ortam belirlidir. Betnano DNS ayarları nereden değiştirilir? Betnano sitesi üzerinden, hesabınız üzerinden, müşteri hizmetleri üzerinden yapılacak bir işlem değildir. Kullandığınız cihazların internet bağlantıları üzerinden hareket edecek ve değişikliği buradan yapacaksınız. Bilgisayarların genelde sağ alt köşesinde bulunan internet bağlantı simgesi üzerinden hareket edecek, adres değişikliğini buradan yapacaksınız. Adres değişikliği yapmadan önce, internetten araştırma yapıp, DNS sunucu adreslerini, sistemde değiştireceğiniz DNS sunucu adreslerini bulmanız gerekmektedir.

Betnano DNS Ayarları Nasıl Değiştirilir?

Betnano DNS ayarları anlayışında, yukarıda bahsedilen bölüm üzerinden hareket edeceksiniz ve betnano DNS ayarları nasıl değiştirilir? Sorusunun ilk cevabını vereceksiniz. İnternet bağlantınızı bulacak, özellikler bölümüne gelecek, genel sekmesi üzerinden hareket edecek, internet protokolü sürüm 4 ya da internet kullanımı kural gibi yazıları tespit edip, yine özellikler bölümünden hareket edeceksiniz. Sistemde yani cihazda veya internet bağlantınızda bulunan

DNS sunucu adreslerini göreceksiniz. Görmüş olduğunuz rakamların yerine, internetten bulduğunuz yeni rakamları, yani yeni adresleri yazacaksınız. Ekranlara açtığınız bütün sayfaları tamam butonu üzerinden seçim yapmak suretiyle kapatacaksınız. İnternet sağlayıcısını açacaksınız. Elinizdeki betnano sitesinin adresini yazacaksınız. Engellenmiş olsa bile, DNS ayar değişikliğini yapmış olmanız nedeni ile kapatılan sitenin yeni DNS adresleri, açık ve kullanılır haldeki DNS adresleri nedeni ile açıldığını göreceksiniz.

Yorum yapın